GLAMI.sk How-to

Pomáhame Vám rásť. Prečítajte si naše rady, vylepšite feed, nabite kredit, začnite bidovať a vyhodnocovať výsledky. Doporučené postupy a rady Vám pomôžu sa zviditeľniť.

Čo musíte vedieť

 1. Vaše nastavenia na GLAMI
 2. Ako funguje GLAMI
 3. Základné pojmy, ktoré vám pomôžu
 4. Čo je XML feed a prečo je dôležitý ?
 5. Ako prebieha schvaľovanie obchodu na GLAMI

GLAMI piXel

 1. Ako urobiť testovaciu objednávku?
 2. Čo je Item ID a ako má vyzerať?
 3. Ako nasadiť Pixel na web obchodu?
 4. Ako má vyzerať feed, ktorý bude fungovať s GLAMI piXelom?
 5. Čo je GLAMI Pixel a akú konkurenčnú výhodu mi prinesie?
 6. Kedy se piXel aktivuje?
 7. Jak prověřím, že je piXel správně nasazený?

Často kladené otázky

 1. Ako mať na GLAMI čo najlepšie produkty ?
 2. Koľko peňazí si dobiť na GLAMI?
 3. Ako vyskúšať, že mi funguje prepisovanie objednávok do štatistík?
 4. Čo ovplyvňuje radenie mojich produktov na GLAMI?
 5. Aké veľké majú byť obrázky produktov?
 6. Kredit, fakturácia a platený režim
 7. Ako zmeniť majiteľa e-shopu?
 8. Ako môžem zmeniť logo svojho obchodu a cover foto?
 9. Ako mám pridať dopravcu do feedu?
 10. Aký sortiment môžem na GLAMI ponúkať?
 11. Prečo sa moje produkty nezobrazujú v kategóriách na GLAMI?
 12. Aká je cena CPC?
 13. Mám novú adresu XML feedu, ako ju zmeniť na GLAMI?

Ako maximalizovať výnosy

 1. Čo robiť, ak chcem zvýšiť návštevnosť?
 2. Čo robiť, keď chcem zvýšiť výnosy z GLAMI?
 3. Čo robiť, ak sa chcem dostať na vyššie miesta v určitých kategóriách?

Čo robiť, keď...

 1. Ako definovať svoje COS (PNO)?
 2. Čo robiť, keď je vysoké COS?
 3. Čo robiť, keď je nízka CR?
 4. Čo robiť, keď je nízka AOV?
 5. Aké sú doporučené hodnoty COS, AOV a CR?
 6. Čo robiť, keď sa znižuje počet preklikov na moju stránku?
 7. Čo robiť, keď sa mi veľmi rýchlo vyčerpal kredit?

Vaše nastavenia na GLAMI

 • Základný režim – v tomto režime musíte mať zároveň implementovaný GLAMI piXel. Môžete zobrazovať maximálne 2000 produktov, ktoré sa budú v katalógu radiť za produkty e-shopov prednostnom režime a tým pádom budú mať obmedzenú (značne nižšiu) návštevnosť.
 • Prednostný režim – ak chcete používať prednostný režim, musíte si v administrácii dobiť kredit. Produkty sa v tomto režime zaraďujú pred produkty e-shopov v základnom režime, a tak je ich návštevnosť značne vyššia.
 • Prednostný režim s implementovaným GLAMI piXel – produkty sa v tomto režime zaraďujú pred produkty e-shopov v základnom režime, a tak je ich návštevnosť značne vyššia. Vďaka implementácii piXelu môže GLAMI zákazníkom ponúkať produkty podľa ich preferencií – zobrazujú sa im produkty obchodov, v ktorých už nakúpili, a tak pravdepodobnosť, že v nich znovu nakúpia je vyššia. Vďaka tomuto režimu máte možnosť optimalizovať svoje výsledky na GLAMI. TIP GLAMI
Top

Ako funguje GLAMI

 • Glami je módny vyhľadávač produktov. Združuje ponuky z rôznych e-shopov a v súčasnosti máme v databázi už vyše 1,8 milióna produktov.
 • Zákazníkom umožňujeme pokročilejšie možnosti filtrovania a prechádzanie kategórií, takže ľahšie nájdu, čo potrebujú. Ďalej ponuky produktov pre užívateľov personalizujeme podľa skorších nákupov alebo prechádzania katalgou, takže aj nabudúce rýchlejšie a komfortnejšie nájdu, čo sa im páči.
 • Pokiaľ má zákazník záujem o nákup tovaru, klikne na produkt a je presmerovaný na stránku módneho e-shopu, priamo na detail konkrétneho produktu.
 • Produkty sa na GLAMI nahrávajú automaticky pomocou XML feedu, ktorý si GLAMI sťahuje niekoľkokrát denne (každé 2 hodiny). Produkty sú tak vrátane zliav vždy aktuálne.
Top

Základné pojmy, ktoré vám pomôžu

  • Administrácia – Rozhranie, pre kompletnú správu obchodu. K dispozícii po prihlásení.
  • Štatistiky – Detailné štatistiky zobrazujú výsledky podľa kategórií, ktoré máte na GLAMI. Vďaka štatistikám môže výsledky vyhodnocovať, bidovať a zvyšovať tak počet zákazníkov, ktoré GLAMI posiela.
  • Kliky – počet kliknutí ktoré smerujú na váš e-shop
  • CPC – cena, ktorú platíte za kliknutie
  • Bidovanie – zvyšovanie ceny za kliknutie pre celú kategóriu (napríklad Tenisky). Vďaka bidovaniu môžete zaistiť, aby sa vaše produkty zobrazovali vyššie a získavať tak vyššiu návštevnosť a viac objednávok.
  • Náklady – vaše náklady
  • Objednávky – počet objednávok
  • CR – konverzie (angl. Conversion Rate), ukazovateľ úspešnosti vášho obchodu, vyjadrená v percentách interpretuje, koľko percent návštevníkov z GLAMI u vás reálne nakúpi z tých, čo sa k vám prekliknú. Konverzia by sa mala pohybovať okolo 1%. Ako ju ovplyvníte sa dozviete v sekcii “Ako byť na GLAMI konkurencieschopný”.
  • AOV – priemerná cena objednávky (angl. Average order value)
  • Príjmy – vaše príjmy
  • COS – náklad na jednu objednávku (angl. Cost of sale, česky PNO), interpretuje, aké sú vaše priemerné náklady na jednu objednávku. Hlavný ukazovateľ, ktorý sledujte. Ako ju ovplyvníte sa dozviete v odstavci “Ako byť na GLAMI konkurencieschopný”.
  • GLAM pixel – kód, ktorý umožňuje zobrazovať výpisy produktov na GLAMI podľa preferencií zákazníka, či radiť vaše produkty od najúspešnejších. Nasadzuje sa na vaše stránky a je nevyhnutný pre efektívne výsledky na GLAMI. Zistite viac informácií.
  • Prednostný režim – platený režim, kde platíte za kliknutie a tým sa vaše produkty zobrazujú vyššie. Vďaka platenému režimu môžete maximalizovať svoje tržby, ktoré vám môže GLAMI priniesť.
Top

Čo je XML feed a prečo je dôležitý ?

  • XML feed je súbor, ktorý obsahuje zoznam vašich produktov v štruktúrovanej forme a je dostuný na URL adrese, z ktorej si ho automaticky GLAMI sťahuje každé dve hodiny.
  • Máte tak istotu, že vaše produkty alebo zľavy budú v priebehu niekoľkých chvíľ dostupné a viditeľné na GLAMI.
  • Feed má definovanú podobu a je potrebné, aby ho vytvoril váš programátor / webmaster podľa našej špecifikácie.Výborne spracovaný XML feed je kľúčovým faktorom pre dobré výsledky.
Top

Ako prebieha schvaľovanie obchodu na GLAMI

Po registrácii je obchod bežne schválený v priebehu dvoch pracovných dní, počas ktorej prebehne kontrola GLAMI xml feedu, po ktorej Vám zašleme informačný e-mail. Pokiaľ bude Váš feed v poriadku, hneď Váš obchod zapneme. V prípade, že by sme potrebovali niečo doplniť alebo upraviť vo feede, dáme Vám vedieť. Zároveň ich zobrazíme v administrácii GLAMI v prehľadnom boxe s vysvetlivkami “Ako zlepšiť zobrazenie na GLAMI”.

Top

Ako urobiť testovaciu objednávku?

 1. Po implementaci piXelu se uistite, že štatistiky (po prihlásení do administracie otvorte v menu GLAMI piXel > Štatistiky) zobrazujú hodnoty.
 2. Ak sa hodnoty niekde nezapočítavajú, prečítajte si, aka funkcou piXelu opravit.
 3. Ak všetko funguje správe a do stĺpcov sa započítavajú hodnoty, bežte na GLAMI.cz ako bežný užívateľ.
 4. Nájdite niektorý Váš produkt.
 5. Kliknite na neho a budete presmerovaní do Vášho obchodu.
 6. Nezatvárajte stránku a rovno vykonajte reálnu objednávku až do úplného konca, ako by ju vykonal Váš zákazník.
 7. Druhý deň sa prihláste do administračného sekcie GLAMI, v menu vyberte Štatistiky> Kategória.
 8. Vyfiltrujte si včerajšie dátum.Počet objednávok v stĺpci Obj. a Vaše celkové včerajšie príjmy v stĺpci Príjmy musí súhlasiť s dátami z Vášho obchodu.
 9. V prípade, že dáta sedí, pixel je impementovaný správne, ak dáta nesedí, vráťte sa na krok 2.
Top

Čo je Item ID a ako má vyzerať?

Itemid je číslo produktu, ktoré používate na Vašom e-shope. Môže to byť ľubovoľná kombinácia čísel a znakov. Uistite sa, že cez GLAMI feed nám zasielate rovnaké ItemIT, ako cez GLAMI pixel.

Jak vypadá zápis ItemID ve feedu.

Jak implementovat GLAMI piXel.

 

Top

Ako nasadiť Pixel na web obchodu?

Pixel je kód, ktorý sa vkladá na všetky stránky webu, preto jeho nasadenie nechajte na programátorovi. Pixel je možné nasadiť aj cez Google Tag Manager. Pozrite sa ako piXel funguje a ako ho implementovat.

Top

Ako má vyzerať feed, ktorý bude fungovať s GLAMI piXelom?

Feed musí byť vytvorený podľa špecifikácie GLAMI (https://info.glami.sk/feed/). Produkty zasielané cez feed musia obsahovať jedinečné ID položky pre každú veľkosť a farbu. Tieto rovnaké položky musia byť odoslané cez udalosti v GLAMI piXelu tak, aby v GLAMI sa spárovali správne a tak začali fungovať.

Top

Čo je GLAMI Pixel a akú konkurenčnú výhodu mi prinesie?

 • Glami PiXel je riešenie, ktoré umiestnenite na web obchodu a umožňuje prispôsobovať výpisy produktov na GLAMI podľa preferencií zákazníka.
 • Prednostne zobrazuje obchody, s ktorými má zákazník už skúsenosť a je tak väčšia pravdepodobnosť, že u nich nakúpi.
 • Dopĺňa kategórie o produkty známeho obchodu tak, aby zákazníkovi zobrazil ponuku produktov šitú na mieru jeho vkusu.Výpisy upravuje podľa preferencií zákazníka – podľa obľúbených obchodov, značiek, farieb, cien či štýlu.

 

Top

Kedy se piXel aktivuje?

Správne nasadený piXel sa v administraci GLAMI zobrazí ako aktivny druhý deň po implementaci.

Je veľmi dôležité, aby pixel zasielal každý variant produktu v GLAMI feedu ako jednu SHOPITEM, nie viac veľkostí alebo farieb v jednej. Každý SHOPITEM, musí mať svoj unikátny Item ID. Všetky Item ID (1234-1; 1234-2; 1234-3) musí byť zgroupovaná pod jedným itemgroupID (1234). Itemid vo feede sa následne spojí s Itemid, ktoré systém získal cez pixel a začína fungovať. Je potrebné prihliadať na to, že pre správne fungovanie musí systém zbierať dáta, a to môže trvať v závislosti na veľkosti obchodu od dní do týždňov.

Top

Jak prověřím, že je piXel správně nasazený?

Nasazený piXel můžete validovat po příhlášení do administrační sekce GLAMI, v roletovém menu GLAMI piXel > Statistika.

Vysvětlení konkrétních sloupců:

 • Datum – den, ve kterém GLAMI piXel zaznamenal proběhlé události (volání)
 • Pageview – počet volání ze stránky Pageview (přibližně by mělo odpovídat počtu všech zobrazených stránek v daném dni na Vašem webu)
 • Viewcontent – počet volání ze stránky Viewcontent (přibližně by mělo odpovídat počtu všech zobrazených stránek s detailem produktu a kategorií na Vašem webu)
 • AddToCart – počet volání přidání do košíku (přibližně by mělo odpovídat počtu klikutí na tlačítko “Přidat do košíku” na Vašem webu)
 • Purchase – počet volání přidání při odeslání objednávky (přibližně by mělo odpovídat počtu objednávek na Vašem webu)
 • % spárovaných ITEM_ID s item_ids v Glami piXelu – zobrazuje, kolik % odeslaných ItemIDs (kódů produktů) přes nasazený kód GLAMI piXel bylo spárováno s ItemIDs, které nám zasíláte přes GLAMI feed v tagu <ITEM_ID>

V případě, že máte v některém ze sloupců Pageview, Viewcontent, AddToCart nebo Purchase  0, znamená to, že piXel na těchto stránkách nefunguje správně. Možné příčiny:

 • V piXelu zasíláte jiné itemID, než ve feedu a systém tak produkty nespáruje.
 • PiXel máte na stránce špatně nasazený, posílá chybné hodnoty nebo neposílá žádné.
 • PiXel není na stránce vůbec nasazený.

V případě, že sloupec % spárovaných ITEM_ID s item_ids v Glami piXelu ukazuje menší hodnotu, než 100%. Možné příčiny:

 • V piXelu zasíláte jiné itemID, než v GLAMI feedu a systém tak produkty nespáruje.
 • Nezasíláte nám ve feedu všechny produkty, které máte na webu.

Řešení, jak zjistit, kde je příčina nespárovaných položek:

 1. Ve statistikách klikněte na “Podívejte se na nespárované produkty”
 2. Zkopírujte itemID
 3. Vyhledejte jej na Vašem obchodě
 4. Zkopírujte název produktu
 5. Vyhledejte produkt na GLAMI, ujistěte se, že se jedná o naprosto stejný produkt
 6. Pokud jste produkt našli, ověřte v GLAMI feedu, zda nám zasíláte toto stejné itemID v tagu <ITEM_ID>
 7. Pokud je hodnota <ITEM_ID> jiná, upravte GLAMI feed tak, aby odesílal hodnoty stejné, jako přes GLAMI piXel
 8. Pokud jste produkt nenašli, neposíláte nám jej a je nespárovaný oprávněně
Top

Ako mať na GLAMI čo najlepšie produkty ?

 • Pěkné fotografie v dostatečném rozlišení – Dbejte na to, že fotografie prodává. Amatérsky vyfocené produkty mají mnohem horší proklikovost, objednávka vás tak stojí až o 100% více nákladů, než v případě produktů s atraktivní fotografií.
 • Velikosti skladem – Mějte vždy dostatečné velikostí produktů skladem. Na dlaždicích produktů zobrazujeme velikosti i cenu dodání, zákazníci se rozhodují také podle těchto faktorů.
 • Detailní kategorie u produktů v XML feedu – Tag categorytext v XML feedu musí obsahovat detailní kategorie. Jedná se kategorie, do kterých je zboží zařazeno. Podívejte se na seznam kategorií (https://www.glami.cz/category-xml/). Čím detailnější zařazení produktu, tím více zobrazení vašeho obchodu a vyšší konverze.
 • Vlastnosti produktů – Kromě detailní kategorizace můžete k produktům přiřadit i různorodé filtry, jako například střih. Pomohou vám dostat produkty do těch nejdetailnějších kategorií. Náklady na objednávku v těchto kategoriích jsou nižší, tzn. vyděláte zde s vyšší marží, protože zákazník v detailní kategorii již hledá konkrétní produkt ke koupi. Podívejte se na seznam možných typů tagů (PDF) a jejich hodnot, které zařadí produkt do více podrobnějších kategorií. Tyto filtry přiřadíte k produktu pomocí položky <PARAM_NAME>, více ve specifikaci feedu.
 • Zlevňovat produkty – Pravidelně na vašem obchodě zlevňujte zboží, na GLAMI se sleva propíše automaticky a zatraktivní tak váš produkt.
 • Vytvářet slevové kódy – Pokud váš obchod umí vytvářet slevové kódy, vytvořte si kódy např. GLAMI15, který bude na slevu 15% a v administraci jej vložte. Zobrazí se u vybraných produktů. Více o vouchrech.

 

Top

Koľko peňazí si dobiť na GLAMI?

  • Ak máte e-shop do 500 položiek, odporúčame nahrať aspoň 80 EUR, aby ste získali návštevnosť a videli, aké kategórie vám ako fungujú
  • Nad 500 položiek doporučujeme min. 200 EUR.
  • Potom začnite s bidováním. Môže sa stať, že bude kredit čerpaný pomaly, začnite bidovať.
  • Pokiaľ bude čerpaný rýchlo, tzn. váš tovar je atraktívny pre zákazníkov, urobte rozhodnutia na základe štatisticky významných dát, aspoň 1 000 preklikov na kategóriu.
Top

Ako vyskúšať, že mi funguje prepisovanie objednávok do štatistík?

  • V prípade, že máte pochybnosti, že sa objednávky neprepisujú do štatistík v administrácii GLAMI, vytvorte testovaciu objednávku, alebo viac.
  • Otvorte web GLAMI, nájdite niektorý váš produkt, prekliknite sa na váš obchod, rovno vytvorte a odošlite objednávku. Druhý deň sa musí objednávka objaviť vo vašich štatistikách ako objednávka z GLAMI.
  • Ak sa objednávka nepropísala, skontrolujte, že máte správne nasadený GLAMI PiXelov, v Google Analytics zapnutý e-commerce modul alebo že váš e-shop neprepisuje UTM parametrami.
Top

Čo ovplyvňuje radenie mojich produktov na GLAMI?

  • Jedná sa predovšetkým o cenu za kliknutie (CPC) a niekoľko ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú nákupné správanie zákazníka a kategorizáciu vašich produktov na GLAMI.
  • Pre najlepšie výsledky odporúčame mať veľmi kvalitné fotografie, detailnú kategorizáciu produktov v XML feedu alebo dostatočný počet veľkostí skladom.

Viac informácii nájdete tu“Jak mít co nejlepší produkty na GLAMI”.

Top

Aké veľké majú byť obrázky produktov?

  • Ideálna veľkosť obrázkov je aspoň 1 500 px na šírku.
  • Minimálna veľkosť je šírka 500 px. Do veľkosti sa nepočíta biele pozadie okolo produktu!
Top

Kredit, fakturácia a platený režim

Čo sa stane, keď sa preruší platený režim môjho obchodu? – Obchod sa prepne do neplateného módu, zníži sa skóre vašich produktov a vaša pozícia obsadí konkurencia.

Ako funguje platba za kredit? – Kredit môžete nabiť v administrácii, v sekcii Platby. Môžete ho dobiť prevodom alebo platobnou kartou. Výhoda platobnej karty je v okamžitom pripísania kreditu.

Ako uhradiť kredit prevodom tak, aby sa pripísal? – Dávajte si pozor na správne vypísanie variabilného symbolu a úplne presnej čiastky, inak sa môže stať, že sa platba so systémom GLAMI nespoji.

Top

Ako zmeniť majiteľa e-shopu?

  • Nastavenie novej fakturačnej adresy môžete vykonať v administrácii GLAMI, pod položkou nastavenia obchodu a kontaktné údaje
  • V prípade potreby zmeny prihlasovacieho e-mailu nás kontaktujte na info@glami.cz
Top

Ako môžem zmeniť logo svojho obchodu a cover foto?

Nastavenie loga a coveru môžete urobiť v administrácii GLAMI pod položkou Logo a úvodný obrázok obchodu.

Top

Ako mám pridať dopravcu do feedu?

Nastavenie dopravy môžete vykonať v administrácii, v menu Nastavenia alebo môžete pridať dopravcu do feedu, podľa specifikace.

Top

Aký sortiment môžem na GLAMI ponúkať?

GLAMI je špecializované na módu, preto vhodné zameranie obchodov je oblečenie, topánky, módne doplnky, kabelky a šperky.

Top

Prečo sa moje produkty nezobrazujú v kategóriách na GLAMI?

  • Ak uvediete správne kategórii či značku v XML feede, systém automaticky značku či kategórii spáruje. Vaše produkty môžu mať menšie skóre, než produkty konkurencie a nemusí byť vidieť na prvých pozíciách. Pre príklad, v kategórii Adidas je vyššia konkurencia, než na neznámu značku dáždnika. Že sú vaše produkty správne zaradené zistíte tak, že si vyfiltrujete na GLAMI váš obchod.
  • Ak máte novo schválený obchod alebo nový feed, počkajte na kategorizáciu aspoň 5 pracovných dní.
Top

Aká je cena CPC?

 • Predvolená cena za kliknutie je k dispozícii po prihlásení v sekcii Nastavenia CPC.
 • Cenu je možné vďaka bidovaniu zvyšovať a získavať tak lepšie pozície vašich produktov v kategóriách.
Top

Mám novú adresu XML feedu, ako ju zmeniť na GLAMI?

Novu adresu XML feedu zmeníte v administrácii GLAMI pod odkazom Nastavenie obchodu a kontaktné údaje.

Top

Čo robiť, ak chcem zvýšiť návštevnosť?

 • Bidujte na kategórie, a to aj veľmi výrazne, aj o stovky percent. Vaše produkty sa tak dostanú na popredné pozície. Vždy si predtým definujte cieľové COS, ktoré vďaka vyšším cenám za kliknutie vyrastie. Vychádzajte z dostatočne štatisticky významných dát.
 • Urobte revíziu kategorizácie vašich produktov. Pridajte dodatočné parametre, ktoré produkt zaradí do podrobnejších kategórií.
 • Viac informácií sa dozviete v odstavci “Ako mať čo najlepšie produkty na GLAMI.

 

Top

Čo robiť, keď chcem zvýšiť výnosy z GLAMI?

 

 • Maximalizujte návštevnosť pomocou bidingu, majte profesionálne fotografie, dopravu zadarmo, akcie na tovar, vhodne nastavené ceny a detailné kategorizácie v XML feede.

Viac informácií sa dozviete v odstavci “Ako mať čo najlepšie produkty na GLAMI” a v odseku “Čo robiť, keď je nízka CR”.

Top

Čo robiť, ak sa chcem dostať na vyššie miesta v určitých kategóriách?

 • Maximalizujte bid na kategóriu aj o stovky percent. Myslite však na to, že cena za kliknutie nie je jediný faktor, ktorý vás posúva v kategóriách nahor.

Viac informácií sa dozviete v odstavci “Najčastejšie otázky”.

Top

Ako definovať svoje COS (PNO)?

  • COS je náklad na jednu objednávku. Znamená to, koľko % z ceny objednávky je Váš obchod schopný investovať do reklamy, aby získal jednu objednávku. COS si definujte na kategórie, aby ste mohli bidovať s konkrétnym cieľom i globálne pre celý obchod.
  • Vyjednajte si preto tie najlepšie možné marže na vaše produkty, aby COS mohlo byť čo najvyššie a zároveň aby ste mali na objednávke dostatočný zisk.
Top

Čo robiť, keď je vysoké COS?

  • Ak je COS vyššia u niektorých kategórií, ako požadujete, znížte cenu za kliknutie na minimum a výrazne navýšte cenu za kliknutie na kategóriách, kde Vám COS vychádza dobre a je tam rezerva pre zvýšenie. Tieto kategórie Vám pokryjú menší zárobok na kategóriách s vyššou COS a globálne COS vášho e-shopu sa zníži.
  • Ak máte definované globálne COS pre Váš obchod, kategórie s vyšším COS Vám aj napriek horším aktuálnym výsledkom prináša nových zákazníkov, ktorí sa k Vám v prípade spokojnosti vrátia. Kategóriu z feedu neodstraňujte, radšej strategicky bidujte.
Top

Čo robiť, keď je nízka CR?

 • Nízka CR (konverzia) môže byť problém obchodov so šatami, spodným prádlom, plavkami. Jednoducho tam, kde je zvedavosť vyššia, než ochota nakúpiť. U takých kategórií je aj vyššia COS a je to bežné.
 • Nízka CR u iných kategórií môže byť spôsobená nedôveryhodnosťou obchodu, chybou na webe či zložitým procesom nákupu. Zákazník hľadá tlačidlo do košíka, ako vybrať veľkosť, ako košík otvoriť, ako vypnúť okno so zľavou 5 EUR na prvý nákup alebo sa mu na mobile zle zobrazuje stránka. Vďaka týmto faktorom Váš obchod opustí a objednávku nevykoná. Konverzia tak výrazne klesá.
 • Nechajte proces nákupu skontrolovať odborníkom na všetkých dostupných zariadeniach (PC s Windows, Mac, iOS, Android)
 • Majte čo najjednoduchší proces nákupu. Nechajte “Vašu mamu” vykonať testovaciu objednávku a sledujte, ako sa chová, čo a kde hľadá, kde sa zasekla. Tieto oblasti potom opravte.
 • V ideálnom prípade majte dopravu zadarmo.
 • Majte čo najkratšiu dobu dodania.
 • Majte dostatok kvalitných fotografií.
Top

Čo robiť, keď je nízka AOV?

  • Priemerná cena objednávky je závislá na tovare, ktorý ponúkate. Pokiaľ chcete maximalizovať AOV a týmto spôsobom vylepšiť COS, ponúkajte dobré ceny, akciu na dopravu zadarmo, zľavy. V košíku ponúkajte ďalšie podobné produkty.
  • Môžete tiež rozšíriť sortiment o drahší tovar.
  • Môžete ponúknuť výmenu zadarmo na predajni či akciu v zmysle: “objednajte si viac veľkostí”, “po vyskúšaní nechajte na predajni” alebo “pošlite späť.” V tomto prípade vratky započítajte do výšky COS.
Top

Aké sú doporučené hodnoty COS, AOV a CR?

  • Každý obchodník má rôznorodý tovar, rôzne marže, nemožno tak celkom jednoznačne odpovedať. Uvádzané hodnoty berte ako orientačné.
  • Priemerné COS sa pohybuje medzi 15 – 30%. U určitých kategórií aj k 50%.
  • Priemerná AOV sa pohybuje okolo 45 EUR.
  • Priemerná CR sa pohybuje okolo 1%.
Top

Čo robiť, keď sa znižuje počet preklikov na moju stránku?

  • Pravdepodobne máte novú konkurenciu na kategóriu.
  • Optimalizujte návštevnosť pomocou bidovania.
Top

Čo robiť, keď sa mi veľmi rýchlo vyčerpal kredit?

  • Gratulujeme, toto je najlepšia možná varianta, máte atraktívne produkty, ste perfektne zaradení do našich kategórií, máte obrovský potenciál k veľkým tržbám z GLAMI.
  • Nabite toľko kreditu, aby ste aspoň 14 dní boli v platenom režime, priebežne vyhodnocujte, ako Vám fungujú jednotlivé kategórie.
  • Definujte COS a začnite bidovať na kategórie, kde máte dostatočnú maržu.
  • Nenechajte si kredit vyčerpať, utrpelo by tak skóre Vašich produktov.
  • Maximalizujte návštevnosť a tržby.
Top